SİYASİ İKBAL PEŞİNDE DEĞİLİZ. KÂĞIT ÜZERİNDE SENDİKACILIK YAPARAK ÇALIŞANLARIN HAKKINI SATMIYORUZ. MÜCADELEMİZ ONURLU YAŞAMAK İÇİNDİR. GREV VE TOPLU SÖZLEŞME HAKKI DEMOKRASİNİN AYRILMAZ PARÇASIDIR. ÜLKEMİZLE, MİLLETİMİZLE, ÇALIŞANLARIMIZLA BÜTÜNÜZ.
DÜRÜST, İLKELİ VE ONURLU SENDİKACILIĞIN TEK ADRESİYİZ. 

ŞUBE BAŞKANLARI VE TEMSİLCİLİKLERE DUYURU

4-C’li KAMU ÇALIŞANI İÇİN BAŞLATTIĞIMIZ DİLEKÇE KAMPANYASI AMACINA ULAŞTI. HÜKÜMET, 4-C'Lİ ÇALIŞANLARIN AİLE YARDIMLARINDAN SGK KESİNTİSİNİ KALDIRDI.

ŞUBE BAŞKANLARI VE TEMSİLCİLİKLERİMİZ SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİNDE SENDİKA ADIYLA GRUPLARINI KURSUNLAR.




Anlık
Yarın
17° 20° 8°

ANASAYFA

 
 
 
  • 1
  •  
  • 2
  •  
  • 3
  •  
  • 4
  •  
B A S I N  A Ç I K L A M A S I (GÜNCEL)
657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 203. Maddesi; “Memurlara ve sözleşmeli personele ödenen eş yardımı ve çocuk parasının hiçbir kesintiye tabii tutulamayacağı,” hükmünü düzenlemişken, 1 Ocak 2014 tarih ve 28869 Sayılı resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 4 - C Kapsamında Personel Çalıştırılması ve Bunlara Yapılacak Ödemelere İlişkin Bakanlar Kurulu Kararının 657 Sayılı Yasanın 203. Maddesine aykırı olduğu, bu nedenle aile yardımı ödemesinden Gelir Vergisi, Sosyal Güvenlik Primi ve Damga Vergisi kesintisi yapılması ile 4 - C’li personelin maaşında haksız ve hukuka aykırı olarak azalma olacağını dile getirmiş, bunu basın açıklaması ile ve sosyal medyada kamuoyu ile paylaşmıştık.
Değerli Başkanlarım, kıymetli delegeler, Sayın misafirler; Demokratik Sendikalar Konfederasyonu’nun 2. Olagan Genel Kurulu’na hoş geldiniz. Diyanet, eğitim, sağlık, Ofis Çalışanları, Tarım, Orman ve Çevre Çalışanları, Belediye Çalışanları, Eğitim Çalışanları, Basın Çalışanları, emekliler ve diğer iş kollarında çalışanların bir araya gelerek oluşturdukları, Türk’ün tarihsel kimliğiyle bütünleşmiş Demokrat yapısının konfederasyonumuzun omurgasını oluşturduğunu belirtmek istiyorum. Konfederasyonumuzun başında yer alan “Demokrat” kavramı, dünya nüfusu içindeki Müslüman kimliğine, tarihsel Türk kimliğine “milli” bakış açımızın kavramsal yaklaşımıdır.
DESK Genel Başkanı Lütfi Şenocak, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmemesini eleştirerek “Bu adaletsizliktir. Vicdanları yaralamaktadır.” dedi. Askere, polise, ağır metal sanayinde çalışan işçilere, itfaiyeci ve gazetecilere fiili hizmet zammı (yıpranma payı) verilirken sağlıkçıların bu haktan mahrum edilmelerini eleştiren Demokratik Sendikalar Konfederasyonu(DESK)Genel Başkanı Lütfi Şenocak yaptığı açıklamada,
(DESK) DEMOKRATİK SENDİKALAR KONFEDERASYONU - DİN BİR. SEN. - ANADOLU SAĞLIK SEN. - DEM. TOÇ. BİR. SEN. - DEM. ULAŞIM FAAL SEN. - DEM. OFİS SEN. - DEM. HABER SEN. - DEM. BEL. BİR-SEN - DEM. YENİ EMEKLİ BİR. SEN
Copyright © 2013-2014 DESK Demokratik Sendikalar Konfederasyonu I Eti Mah. Toros Sok. No: 5/14 Sıhhiye/ANKARA Tel: 0312 232 70 20 - Faks: 0312 232 70 21
Duyurular
4-C kapsamındaki kamu çalışanlarının aile yardımından kesinti yapılmasının yasaya aykırı olduğu gerekçesiyle konuyu 18.01.2014 tarihinde resmi bir yazıyla Başbakanlık Makamına bildirdik

İki yıllık ilahiyat mezunlarına lisans tamamlama imkânı verilmesi için İstanbul Üniversitesi Dekanlığı'na başvurduk

%5 İNDİRİMLE KİTAP BASIMI, EDİTÖRLÜK HİZMETİ

Kampanyalar başlığını inceleyiniz.

3BİLGİ EĞİTİM KURUMU İLE PROTOKOL İMZALADIK
Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK), Bilgisayar İşletmenlik ve F klavye başta olmak üzere 20’ye yakın kurstan üyelerinin %25 indirimle faydalanması için 3Bilgi Eğitim Kurumları ile protokol imzaladı.

DESK İLE THK ARASINDA YÜKSEK LİSANS PROTOKOLÜ İMZALANDI DESK'e bağlı sendika üyelerinin 2014-2015 yılında THK. Üniversitesinde yüksek lisans yapmaları için protokol imzalandı.

İL BAŞKANLARININ DİKKATİNE: Konfederasyonun duyurularını takip etmek için siteyi sürekli takip ediniz.