ŞUBE BAŞKANLARI VE TEMSİLCİLİKLERE DUYURU

ÜYELERİN DİKKATİNE!

Diyanet Vakfı Sosyal Tesisleri ve Diyanet Vakıf Evi’nden sonra eski Paris Apart Hotel yeni adı Muhtarlar Birliği Federasyonu Konuk Evi ve Yeni Bahar Oteli ile anlaşma yapan Din Bir-Sen, söz konusu konaklama yerleriyle 01.06.2015 tarihine kadar geçerli olmak üzere sözleşme imzaladı. Sözleşme şartlarından üyelerin yanı sıra eş ve çocukları da faydalanabilecek. Konaklama yerleri güvenlik ve otopark yönünden çok rahat ve güven vericidir. Anlaşma yapılan yeni konaklama tesislerinin ikisinin de Ulus’ta yer alması, özellikle ulaşımda sıkıntı yaşayan üyelere kolaylık sağlayacak. MUHTARLAR FEDERASYONU KONUK EVİ: Opare Meydanı Tavus Sok. No: 4/ Ulus-Ankar - Tel: 0 312 324 12 84 YENİ BAHAR OTELİ: Çankırı Cad. No: 25/ Ulus- Ankara - Tel: 0 312 310 48 95 Web: baharotel.com.tr info@baharotel.com.tr

4-C’li KAMU ÇALIŞANI İÇİN BAŞLATTIĞIMIZ DİLEKÇE KAMPANYASI AMACINA ULAŞTI. HÜKÜMET, 4-C'Lİ ÇALIŞANLARIN AİLE YARDIMLARINDAN SGK KESİNTİSİNİ KALDIRDI.

ŞUBE BAŞKANLARI VE TEMSİLCİLİKLERİMİZ SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİNDE SENDİKA ADIYLA GRUPLARINI KURSUNLAR.
Anlık
Yarın
6° 1°
SİYASİ İKBAL PEŞİNDE DEĞİLİZ. KÂĞIT ÜZERİNDE SENDİKACILIK YAPARAK ÇALIŞANLARIN HAKKINI SATMIYORUZ. MÜCADELEMİZ ONURLU YAŞAMAK İÇİNDİR. GREV VE TOPLU SÖZLEŞME HAKKI DEMOKRASİNİN AYRILMAZ PARÇASIDIR. ÜLKEMİZLE, MİLLETİMİZLE, ÇALIŞANLARIMIZLA BÜTÜNÜZ.
DÜRÜST, İLKELİ VE ONURLU SENDİKACILIĞIN TEK ADRESİYİZ. 

ANASAYFA

 
 
 
 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
B A S I N  A Ç I K L A M A S I (GÜNCEL)
Diyanet İşleri Başkanlığı’nca Haziran ayında başlayan rotasyonla ilgili Din Bir-Sen’e ulaşan şikâyetler ve rotasyona tabii tutulacak din görevlilerinin endişeli bekleyişleri üzerine yazılı bir basın açıklaması yapan Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Yönetmelikte yaptığı düzenleme ile yaklaşık 110 bin din görevlisi zorunlu görev yeri değişikliğiyle karşı karşıya kaldı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, uzun süre aynı yerde çalışmanın hizmet etmeyi olumsuz etkilediği, heyecanı düşürdüğü, bu nedenle düzenli yer değişikliğinin hizmetin kalitesini artıracağı düşüncesiyle uygulamaya koyduğu rotasyon korku ve endişeye neden olmuştur, dedi.
Mersin-Mut İlçesi Yukarıköselerli Mah. Hacımehli Mevkii Camiinde İmam-Hatip olarak görev yapan Gülhan Boru’nun rotasyon nedeniyle intihar ettiği haberleri üzerine yeni bir basın açıklaması yapan Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Din Bir-Sen olarak endişelerimizde haklı çıktık. Bu konuyu Başbakanlığa resmi olarak ileteceğiz, dedi.
“Türk bayrağının dalgalandığı en ücra vatan topraklarında karşılık beklemeden görev yapan vekil İmal-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Fahri Kur'an Kursu Öğreticilerinin kadro beklentilerine cevap verilmelidir,” diyen DESK ve Din Bir-Sen Genel Başkanı Şenocak Hükümete seslendi:
(DESK) DEMOKRATİK SENDİKALAR KONFEDERASYONU - DİN BİR. SEN. - ANADOLU SAĞLIK SEN. - DEM. TOÇ. BİR. SEN. - DEM. ULAŞIM FAAL SEN. - DEM. OFİS SEN. - DEM. HABER SEN. - DEM. BEL. BİR-SEN - DEM. YENİ EMEKLİ BİR. SEN
Copyright © 2013-2014 DESK Demokratik Sendikalar Konfederasyonu I Eti Mah. Toros Sok. No: 5/14 Sıhhiye/ANKARA Tel: 0312 232 70 20 - Faks: 0312 232 70 21
Duyurular
DİN BİR-SEN'DEN ÜYELERİNE BÜYÜK HİZMET: ERGO Sigorta ile DİN BİR-SEN arasında yapılan sözleşme ile DİN BİR-SEN üyeleri 02.09.2014 tirihi itibariyle 25 bin liralık Ferdi Kaza Sigorta kapsamına alındı. Üyelerimiz herhangi bir kaza sonucu vefat ve sürekli sakatlık hallerinde 25 bin TL. diğer sakatlıklarda ise raporuna göre tazminat alabileceklerdir.

Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan faciada hayatını kaybeden maden işçilerine Allah (c.c.)'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLUSN. Vekil

İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Fahri Kur'an Kursu Öğreticilerine kadro verilmesi için Başbakanlık başta olmak üzere mecliste grubu bulunan siyasi partilerin Grup Başkan Vekilliklerine yazdık. Basın açıklamaları ve sosyal paylaşım sitelerinde konuyu sürekli gündeme getirerek unutturulmamasını sağladık. Konu hâlâ güncelliğini korumaktadır. Kadro verilmesi için çabamız devam etmektedir.

4-C kapsamındaki kamu çalışanlarının aile yardımından kesinti yapılmasının yasaya aykırı olduğu gerekçesiyle konuyu 18.01.2014 tarihinde resmi bir yazıyla Başbakanlık Makamına bildirdik

İki yıllık ilahiyat mezunlarına lisans tamamlama imkânı verilmesi için İstanbul Üniversitesi Dekanlığı'na başvurduk

%5 İNDİRİMLE KİTAP BASIMI, EDİTÖRLÜK HİZMETİ

Kampanyalar başlığını inceleyiniz.

3BİLGİ EĞİTİM KURUMU İLE PROTOKOL İMZALADIK
Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK), Bilgisayar İşletmenlik ve F klavye başta olmak üzere 20’ye yakın kurstan üyelerinin %25 indirimle faydalanması için 3Bilgi Eğitim Kurumları ile protokol imzaladı.İL BAŞKANLARININ DİKKATİNE: Konfederasyonun duyurularını takip etmek için siteyi sürekli takip ediniz.